آموزش انلاین چیست ؟

 

با توجه به نامگذاری ای عصر حاضر  به نام عصر ارتباطات و تکنولوژی ، اینترنت از اهمیت بسیار ویژه ایی برخوادار می باشد. یکی از مهمترین و بارزترین  ویژگی های اینترنت در امر آموزش به چشم می خورد بدین معنی که در هر زمان  و مکان ، آموزش را امکان پذیر تر و آسان تر می کند. آموزش آنلاین یکی از زیر شاخه های آموزش مجازی می باشد. از این رو بسیاری از مراکز آموزشی نظیر دانشگاه ها ، موسسات عالی و مراکز آ موزشی به دو صورت حضوری و آنلاین  کلاس های خود را برگزار می کنند.

کلاس آنلاین یک محیط آموزش و یادگیری بشمار میرود  که این امکان را فراهم می سازد بدون محدودیت زمانی و مکانی فقط باسیستم اینترنت ،آموزش میسر شود. آموزش آنلاین به صورت گروهی و تک نفره در محیط کاملا آموزشی و تعاملی برگزار می شود. کاربران می توانند به صورت همزمان وارد کلاس شوند و ارتباط زنده و مستقیم همانند کلاس های حضوری اما به صورت کاملا مجازی با یکدیگر برقرار کنند. یکی از قابلیت های مهم کلاس آنلاین اشتراک گذاری انواع محتواهای آموزشی اعم از فایل های صوتی ، تصویری و نوشتاری از سوی مدرس و کاربران می باشد. علاوه بر این ویژگی ، کاربران میتوانند با استفاده از نرم افزارهای مختلف و متنوع موجود در حال حاضر ارتباط تصویری برای یادگیری بهتر با یکدیگر برقرار کنند.

چرا آموزش آنلاین آموزشگاه ميرراستگو؟

روش های یادگیری زبان به صورت آنلاین ، امروزه ، در حال پیشرفت و ارتقا می باشد که این نوع از یادگیری سریع ترین و آسانترین نوع آموزش  به شمار می رود که محدودیت های کلاس های حضوری را در بر نمیگیرد.

موسسه زبان سپهر با بکار گرفتن شیوهای نوین در تدریس آنلاین و همچینین اساتید آموزش دیده و منحصر به فرد در این نوع از یادگیری به زبان آموزان کمک میکند تا پیشرفت چشمگیری در یادگیری خود داشته باشند و همچنین سطح دانش و علمی فراگیران را ارتقا بخشد.

انواع کلاس های آنلاین

کلاسهای آنلاین به دو صورت کلاس های آنلاین بدون نظارت و کلاس های آنلاین با نظارت برگزار می شود.

همانطور که از اسم آنها مشخص است کلاس انلاین بدون نظارت بدین معنی است که هیچ گونه نظارتی بر فعالیت های دانش آموزان وجود نخواهد داشت و هر فردی متناسب با زمان و شرایط خاص خود می تواند از این نوع کلاس بهره مند شود. یکی از ویژگی های این نوع کلاس انلاین این است که هنرجویان و زبان آموزان بر اساس سرعت و نوع یادگیری در این کلاس ها شرکت میکنند و از کلاس بهره لازم را می برند. یکی از رایج ترین کلاسهای بدون نظارت ، مجموعه یو تیوب است که برای اکثر افراد شناخته شده می باشد.به این نوع کلاس های آنلاین بدون نظارت گفته می شود که دانش آموز می تواند از طریق ویدیو و یا پاورپوینت امر یادگیری را برای خود آسانتر و لذت بخش تر کند.

نوع دیگر کلاسهای آنلاین به نام کلاس های آنلاین با نظارت نام گرفته شده است که معلم و دانش آموزان در زمان و تاریخ مشخصی وارد کلاس می شوند و همانند کلاس های حضوری فعالیت دارند. تعامل با مدرس و دوستان و همچنین رفع اشکال مجازی  رایج ترین ویژگی های کلاس انلاین می باشد.

مزایای کلاس های انلاین

 در این بخش به ویژگی های کلاس آنلاین می پردازیم که عبارتند از :

  1. یکی از ویژگی های مهم برگزاری کلاس آنلاین این است که هر فرد میتواند استاد دلخواه خود را انتخاب کند. گاهی اوقات به دلایل مختلف نظیر مسافت و زمان ، دانش آموزان نمیتوانستند با اساتید به نام و مشهور کشور خود کلاس داشته باشند اما کلاس های انلاین این را امر را تسهیل کرد که در هر شهر یا حتی کشوری که باشی می توانی با اساتید مجرب و مشهور در امر آموزش کلاس داشته باشید و به آنچه که می خواهید در امر یادگیری برسید و پیشرفت حاصل شود.
  2. با توجه به شرایط کنونی جهان که با بیماری کرونا در حال دست و پنجه نرم کردن است، امر آموزش هیچ گاه تعطیل نخواهد شد.کلاس های انلاین یادگیری را برای همه افراد آسانتر می کند. علاوه بر این ، با شرکت در کلاس های آنلاین نه تنها به پویش در خانه بمانیم به خود و دیگران کمک شایانی کرده ایم بلکه به کمتر شدن هزینه های رفت و آمد برای  رفتن به کلاس صرفه جویی خواهیم کرد.
  3. گاهی اوقات زبان آموزان نیاز دارند که بعضی از مطالب گفته شده در کلاس های حضوری را بار دیگر در منزل مرور کنند اما به دلیل نداشتن برخی امکانات  در کلاس های حضوری  امکان پذیر نبود.کلاس های آنلاین قابلیت ضبط شدن را دارد و زبان آموزان می توانند بدون هیچ نگرانی مطالب گفته شده در کلاس های انلاین را ضبط و مرور کنند.
  4. یکی از مهم ترین ویژگی “صرفه جویی در زمان” می باشد. در کلاس های آنلاین دیگر نیازی نیست که برای رفتن به کلاس وقت را صرف رفت آمد کرد و می توانید در هر جا که باشید تنها  با داشتن اینترنت از کلاس آنلاین استفاده کنید و همچنان که         می توانید زمان کلاس را  خود انتخاب کنید و یکی از بهترین ویژگی برای افراد شاغل محسوب می شود که  تحصیل خود راهم دارند و از آموزش به دور نیستند.
  5. نظم پذیری در همه افراد بالا می رود. کلاسهای آنلاین باعث افزایش مسئولیت پذیری افراد بخصوص در نوجوانان و جوانان می شود چرا که داشتن کلاس های آنلاین بخصوص در خانه امری بسیار دشوار برای آنها بشمار می رود.با شرکت در کلاسهای آنلاین وحضور به موقع در کلاس می تواند این حس مسئولیت پذیری  را قوی تر کند و همچنین می توانند امر تحصیل را به طور جدی تری دنبال کنند.
  6. همانطور که میدانید در کلاس های حضوری ممکن است وقت تلف می شود و از حجم مطالب به دلیل کمبود وقت کاسته می شود اما کلاس های آنلاین این امکان را فراهم میسازد تا تمرکز بالاتری داشته باشید و یادگیری سرعت پذیرد.در این نوع کلاس ها بازدهی دانش آموزان بیشتر شده و تمرکز بیشتر روی مطالب آموزشی دارند. مطالعات و تحقیقات نشان داده است که یاگیری در کلاس های انلاین چند برابر بیشتر از کلاس های فیزیکی حضوری به چشم میخورد.
  7. یکی دیگر از ویژگی های کلاس آنلاین این است که مدرس و دانش آموز در کلاس همزمان تا پایان زمان کلاس به صورت آنلاین حضور دارند تا با یکدیگر تعامل داشته باشند و اگر مطلبی برای زبان  آموز سخت بود در همان لحظه از سوی استاد اشکال گیری می شود.

ابزار های مورد نیاز  برای شرکت در کلاس های انلاین

همانطور که میدانید کلاس های انلاین نیاز به چندین ابزار دارد تا بتوانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی وارد کلاس شوید و از کلاس نهایت استفاده و لذت وببرید.

اولین و مهمترین ابزار داشتن اینترنت با سرعت و پهنای باند زیاد می باشد و دومین ابزار لپ تاپ یا موبایل که بتوانید نرم افزار ورود به کلاس را نصب کنید. ابزارهای جانبی دیگر نظیر اسپیکر ،میکروفون قابل ذکر است که برای برقراری ارتباط و صحبت کردن در کلاس لازم و ضروری می باشد. ناگفته نماند که بهتر است مرور گر های لپ تاپ را از طریق  اخرین نسخه های موجود به روز رسانی کنید و همچنین از کیفیت و سالم بودن دوربین لپ تاپ خود اطمینان حاصل فرمایید.

چرا کلاس آموزش آنلاین زبان بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی است؟

به جرأت می توان گفت امروزه زبان انگلیسی زبان شماره یک دنیا و مهمترین زبان بین المللی محسوب می شود. به همین دلیل اگر شما زبان انگلیسی بلد نباشید نمی توانید به خوبی از تمام امکاناتی که در دنیای امروز در دسترس است، استفاده کنید. در واقع بدون یادگیری این زبان، تعامل با دنیای مدرن اگر غیر ممکن نباشد، بسیار سخت است. برای یادگیری زبان انگلیسی روش های مختلفی وجود دارد که از جمله آن ها آموزش حضوری و یا شرکت در کلاس آموزش آنلاین زبان می باشد. در این مقاله هر یک را به طور مفصل شرح می دهیم تا شما بتوانید با توجه به شرایط و هدف خود، روشی که برایتان مناسب تر است، را انتخاب نمایید.

روش های مختلف یادگیری  زبان انگلیسی

برای یادگیری زبان انگلیسی می توانید از روش های آموزشی حضوری و یا کلاس آموزش آنلاین زبان استفاده کنید. هر یک از این روش ها ویژگی ها و مزایای مختص به خود را دارد که در ادامه بررسی می کنیم.

  1. روش یادگیری زبان انگلیسی با شرکت در کلاس های حضوری

این روش یکی از روش های سنتی آموزش زبان به حساب می آید. شما به راحتی می توانید با ثبت نام در یک آموزشگاه زبان و شرکت در کلاس ها و دوره های آن، به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. در این کلاس ها شما تمامی قواعد و ساختارهای گرامری، مهارت های خواندن و نوشتن، تلفظ های صحیح کلمات و عبارات و … را توسط یک مدرس و در محیطی منظم و کنترل شده یاد می گیرید. یکی دیگر از مزایای این روش آموزشی، داشتن مکالمه انگلیسی به صورت رو در رو با هم کلاسی هایتان است. در کنار مزایای آموزش حضوری، معایبی فراوانی نیز وجود دارد. از جمله ایرادات این شیوه این است که حتماً باید همیشه سر یک وقت از پیش تعیین شده سر کلاس خود حاضر شوید.

برنامه زمانی کلاس های حضوری هیچ انعطاف پذیری ندارد و عملاً به هیچ وجه نمی توانید آن را تغییر دهید. به همین دلیل معمولاً سر وقت رسیدن به کلاس با استرس فراوانی همراه است و حتی شاید ساعت ها پشت ترافیک گیر کنید، تا به آموزشگاه برسید. ازسوی دیگر عموماً آموزشگاه های زبان کل هزینه کلاس را در همان ابتدای ثبت نام به صورت کامل دریافت می کنند، در نتیجه اگر شما به هر دلیلی از شیوه آموزش استاد خود ناراضی بودید، کاملاً مشکل خودتان است!

البته امروزه یک ایراد به معضلات این شیوه یادگیری زبان انگلیسی افزوده شده است و آن برگزار نشدنشان است! بله درست شنیدید طبق دستور ستاد مبارزه با بیماری کرونا برگزاری هر گونه کلاس حضوری و دسته جمعی قدغن شده است. در نتیجه زمان و نحوه برگزاری کلاس های حضوری آموزش زبان انگلیسی بسیار نامعلوم و مبهم می باشد. به این ترتیب انگار تنها راهی که برای یادگیری باقی می ماند استفاده از کلاس آموزش آنلاین زبان انگلیسی است.

کلاس آموزش آنلاین زبان چگونه برگزار می شود؟

امروزه با گسترش اینترنت، بسیاری از مردم ترجیح می دهند کارهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند. از طرف دیگر به دلیل شیوع ویروس کرونا، امکان انجام کارها به صورت آنلاین طرفداران بیشتری را به خود جذب نموده است. از این رو بسیاری از مراکز آموزشی از جمله موسسه آموزش زبان سپهر نیز شروع به برگزاری کلاس آموزش آنلاین زبان نموده است. این آموزشگاه با استفاده از وبسایت مناسب بستر ایده آلی را برای برگزاری آموزش مجازی تمام دوره های زبان انگلیسی ازسطوح پایه تا پیشرفته را فراهم کرده است. این روش آموزش آنلاین برای افرادی که وقت کافی برای شرکت در کلاس ها را ندارند، یک انتخاب ایده آل می باشد.

این دوره های آنلاین می توانند به صورت آموزش آنلاین مجازی در زمان مشخص با حضور مدرس و زبان آموز، همچنین به صورت تعاملی (interactive) و قابل دسترسی در زمان دلخواه و به همراه ویدیوهای آموزشی و حتی در اپلیکیشن های ارتباط جمعی مانند واتساپ و …. برگزار شوند. این روش آموزشی ضمن داشتن کیفیت استاندارد، مزایای بی شمار دیگری نیز دارد.

روش آموزش زبان انگلیسی آنلاین چه مزایایی نسبت به شرکت در کلاس های حضوری دارد؟

بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیقات صورت گرفته، زبان آموزان بعد از استفاده از کلاس آموزش آنلاین زبان نتایج بهتری به دست می آورند. چرا که این افراد می توانند در شرایطی مساعد و بدون محدودیت زمانی و مکانی به یادگیری زبان بپردازند. یکی دیگر از مزایای بزرگ آموزش آنلاین، دسترسی به بهترین آموزشگاه ها و وبسایت های آموزش آنلاین زبان حتی در شهرهای غیر از محل سکونت تان است. این کلاس ها نیاز به رفت و آمد خصوصأ در آب و هوای نامساعد و صرف زمان در ترافیک و هزینه حمل و نقل ندارند. همچنین شما می توانید با لباس های راحتی و در شرایط آرامبخش منزل یا در محیط کار، حتی در مسافرت به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. این مسئله سبب افزایش تمرکز شما شده و باعث می شود از لحظات یادگیری خود لذت ببرید.

ویژگی دیگر کلاس های آنلاین زبان انگلیسی این است که شما به صورت کامل حاکم زمان خود هستید. یعنی اگر کلاس آنلاین شما به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی برگزار شود، شما می توانید با استاد خود هماهنگ کنید که در هر زمانیکه برایتان مناسب تر است، کلاس آموزش را برگزار شود. صد البته که اگر شما بخواهید زمان از پیش تعیین شده کلاس خود را تغییر دهید، استاد زبان شما به هیچ وجه ناراحت نمی شود، چون او در زمان کنسل شده کلاس شما، برای یک زبان آموز دیگر کلاس برگزار می کند، پس قرار نیست بیکار بماند یا الاف شود، در نتیجه بدخلقی نمی کند و شما با خیال راحت می توانید به همه کارهای خود برسید و در بهترین زمان و با تمرکز بالا به آموزش زبان آنلاین خود بپردازید.

نکات تکمیلی استفاده از کلاس آموزش زبان آنلاین

درست است که آموزش زبان آنلاین مزایای فراوانی دارد، اما اگر می خواهید از کلاس آنلاین آموزش زبان انگلیسی بهره لازم را ببرید، باید به برخی از نکات توجه کنید. پیش از هر کاری مشخص کنید که چرا می خواهید زبان انگلیسی بیاموزید؟ آیا شما قصد مسافرت تفریحی به کشورهای دیگر را دارید؟ یا هدف شما از یادگیری زبان، ادامه تحصیل یا زندگی در خارج کشور است؟ آیا می خواهید مدرک تافل یا آیلتس و… بگیرید؟ پس از مشخص کردن هدف خود باید به دنبال یک آموزشگاه زبان انگلیسی معتبر باشید. بهتر است بدانید که در عرصه آموزش های آنلاین امکان کلاهبرداری کم نیست. پس حتماً آموزشگاهی را انتخاب کنید که ضمن داشتن مجوزهای لازم در زمینه ارائه آموزش زبان مجازی سابقه مناسبی داشته باشد. در ضمن به برنامه آموزشی و منابعی که استادان آموزشگاه بر مبنای آن ها به آموزش زبان می پردازند، نیز دقت کنید.

نکته دیگری که هنگام ثبت نام در کلاس های آنلاین باید به آن دقت کرد، تعداد زبان آموزان حاضر در کلاس است. تجربه نشان داده است که اگر تعداد شاگردان حاضر درکلاس های آنلاین زیاد باشد، احتمالأ استاد زبان نمی تواند برای تک تک آنها به اندازه کافی وقت بگذارد. در نتیجه ممکن است آموزش زبان شما بازدهی لازم را نداشته باشد. به همین دلیل توصیه می شود حتمأ در کلاس های آنلاینی ثبت نام کنید که یا به صورت خصوصی هستند و یا حداقل تعداد زبان آموزان خیلی کمی دارند.

با ثبت نام در کلاس های آنلاین موسسه زبان ميرراستگو از چه امکاناتی برخوردار می شوید؟

مدیر این موسسه با توجه به تجربه خود و البته نتایج تحقیقات مختلف، تمام استانداردهای لازم برای یادگیری صحیح زبان گلیسی به صورت مجازی را فراهم آورده است. این آموزشگاه استادان زبان خود را با وسواس فراوان و پس از اتخاذ آزمون های مختلف انتخاب می کند. با این وجود استادان این موسسه پس از انتخاب آموزش های لازم برای بهبود مهارت های آموزشی خود را نیز کسب می کنند. مدیریت این آموزشگاه بر نحوه صحیح برگزاری کلاس ها و آموزش ها کاملاً نظارت می کند.

در این موسسه پس از سطح سنجی شما و با توجه به هدفی که از یادگیری زبان دارید، منابع مناسب برای آموزش زبان به شما انتخاب می شود. در نتیجه مطالبی که در این کلاس ها می آموزید، دقیقأ همان هایی است که شما لازم دارید. در ضمن خصوصی بودن کلاس به شما این امکان را می دهد که بتوانید تمام سوالات خود را از استاد زبانتان بپرسید و سطح کلاس پا به پای پیشرفت شما ارتقا یابد. در نهایت اگر احساس می کنید برای تصمیم گیری به مشورت نیاز دارید، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان موسسه زبان ميرراستگو استفاده کنید.