آموزشگاه زبان میرراستگو

10 تکنیک یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی

10 تکنیک یادگیری سریع لغات زبان انگلیسی

نکات و روش های زیادی در مورد یادگیری اصولی زبان انگلیسی وجود دارد که شما می توانید با رعایت کردن آن ها در مدت زمان کم تری زبان را به صورت فراگیر بیاموزید. به این صورت که پس از گذشت مدتی آن را از یاد نبرید. مسئله این است که این راه حل ها روی بیشتر انسان ها و در رده های سنی مختلف جواب می دهند.

در درجه اول به شما پیشنهاد می کنیم که تلویزیون تماشا کنید، البته به زبان انگلیسی. در واقع رسان های خارجی که انگلیسی زبان هستند را در اولویت اول قرار دهید.

به این دلیل که شما با مشاهده تصاویر درک بهتری از کلمات خواهید داشت؛ مسئله مهم تر این که سطح یادگیری لهجه ها نیز افزایش یافته و در نهایت کلماتی که می آموزید به شما کمک می کند که در مکالمه قوی تر باشید. مکالمه بخش مهمی از یادگیری یک زبان جدید است.

در مورد انگلیسی هم کار شما آسان تر خواهد بود.

مورد دوم مشاهده فیلم هایی است که به زبان انگلیسی هستند و اگر این کار را بدون زیرنویس انجام دهید، در واقع تاثیر یادگیری چند برابر خواهد شد. این مورد زمانی جوابگو است که شما به سطح خوبی از یادگیری لغت رسیده باشید.

اگر هنوز مبتدی هستید پیشنهاد ما زیرنویس است.

یادگیری کلمات جدید انگلیسی

یک دفترچه یادداشت تهیه کرده و از کلمات جدید یک لیست طولانی تهیه کنید، مثلا اگر وارد کاری جدید شده اید و یا این که به یک علم خاص علاقه مند هستید می توانید کلمات و موضوعات مرتبط به آن را یافته و در این گستره تمامی عبارات و واژگان را یادداشت نمائید. یادداشت کردن آن ها به دست خودتان نیز باعث یک کمک عالی در یادگیری می شود.

چهارمین مورد که توسط استاد های زبان نیز امروزه بسیار پیشنهاد می شود این خواهد بود که سعی کنید روزانه کلمات و اصطلاحات پرکاربرد در زبان انگلیسی را بیاموزید. مثلا لغت نامه 504 کلمه مهم و عبارت کاربردی که گفته می شود در 60 درصد جملات استفاده می شوند را خریداری نموده و هر کجا که می روید آن ها را مرور کنید. بخصوص کلماتی که به هم نزدیک هستند را نیز می توانید به این روش آسان تر بیاموزید.

گزینه بعدی و در واقع اصل مهم دیگر این است که مدام از کلمات جدید در مکالمات خود با افراد استفاده نمائید. مثلا اگر قصد دارید در مورد درس صحبت کنید، به سراغ کلماتی بروید که تاکنون در گنجینه لغات شما جای نگرفته اند.

یادگیری لغات انگلیسی با تکنولوژی

اصول مهم زیادی وجود دارد که در اینترنت دیده می شود و به گفته بسیاری می توانند کمک خوبی برای فرا گرفتن کلماتی باشند که شما در یادگیری آن ها به روش های سنتی ناتوان هستید، به هر حال سطح اسعتداد افراد در یادگیری کلمات و عبارات جدید کاملا متفاوت است. این که انتظار داشته باشید اشخاص با سرعت ثابت بتوانند تعداد خاصی کلمات را در مدت زمان کمی یاد بگیرند نیز اشتباه بزرگی است.

مورد ششم که به عنوان یک تکنیک کلیدی است استفاده از بازی ها و اپلیکیشن هایی است که یادگیری زبان را برای شما آسان می کنند، مثلا Vocabador موردی است که ما به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم از آن استفاده کنید.

شما با سرگرمی ناگزیر هستید که کلمات جدید را به خاطره بسپارید، مسئله نبود محدودیت زمانی و همین طور کاهش سطح استرس نسبت به کلاس های آموزشی است. در خانه و محل کار خود می توانید هر چه که نیاز دارید تکرار کرده و کلمات را چند بار تلفظ کرده یا این که بنویسید.

راهکار های یادگیری لغات جدید انگلیسی

تکنیک هفتم که در یادگیری زبان انگلیسی یک راه شناخته شده و رواشناسی شده است، فرا گرفتن چند کلمه مرتبط و هم معنی با یکدیگر است، مثلا اگر قصد شما یاد گرفتن کلمه بزرگ است، می توانید کلمات شبیه به آن، مانند حجیم، بیش از حد بزرگ و… را نیز در معادلات انگلیسی بیابید و بخوانید.

به هر حال زبان انگلیسی اگر تمرین و تکرار نشود پس از مدتی از ذهنتان پاک خواهد شد. بهتر است که اگر درگیر مدتی وقفه در یادگیری هستید، تمامی کلماتی که تاکنون سعی کرده اید بیاموزید را جمع کرده و به صورت مداوم و روزانه نیم ساعت به تکرار آن ها بپردازید.

در این صورت هم تلفظ آن ها در ذهنتان می نشیند و هم می توانید معانی را به خوبی حفظ کنید.

نوشتن برای یادگیری لغت نیز به صورت ویژه ای پیشنهاد می شود؛ وبلاگ نویسی به زبان انگلیسی راهی است که ما برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم. همین حالا یک وبلاگ و حتی وب سایت تاسیس کرده و اتفاقات روزمره و علایق خود را در آن بنویسید. این مسئله به شما کمک می کند تا حتی با افراد دیگر نیز ارتباط برقرار کرده و بیشتر بیاموزید.

راهکار های فراگیری کلمات جدید انگلیسی

تکنیک هشتم از مابقی موارد می تواند هم جذاب تر، جدید تر و البته کمی عجیب تر باشد، اما به هر حال کاربردی خواهد بود؛ کارتون ها و انیمیشن هایی به زبان انگلیسی را مشاهده کنید. بخصوص اگر در سطح پایین زبان هستید می توانید کلمات زیادی را با بهره گیری از این روش بیاموزید. مسئله این است که در ساخت انیمیشن های کودکان از کلمات ساده  قابل فهم استفاده می شود.

در نتیجه شما برای یادگیری کار سختی ندارید، یک مترجم آنلاین در این وضعیت می تواند به شما کمک کند. اگر این ویدیو  یا انیمیشن زیرنویس انگلیسی داشته باشد که وضعیت به مراتب بهتر خواهد شد، یادگیری شما نیز در این وضعیت تاثیرگذار تر است، چون تمامی عوامل را دخالت داده اید و آموزش شما در سطح تکمیلی انجام خواهد شد.

یک سری کتاب مخصوص یادگیری کلمات جدید وجود دارد که می توانید واژگان جدید را از این طریق بیاموزید. البته که توجه کنید این کتب باید از مراکز معتبر تهیه شود. در غیر این صورت تاثیر خاصی روی یادگیری لغات توسط شما نخواهد داشت.

افزایش سطح تمرکز به شما کمک می کند که زبان آموز خوبی باشید، بهتر است زمانی به یادگیری زبان بپردازید که آمادگی ذهنی خوبی دارید.

چطور کلمات انگلیسی را مانا یاد بگیریم؟

در مرحله آخر دهم چند مسئله ریز را یادآوری می کنیم که باعث می شوند شما در یادگیری زبان حرفه ای تر باشید، وقتی کلمات جدیدی را یاد گرفته اید در مکالمات و چت ها با دوستان خود استفاده کنید، نگران نباشید اجازه دهید به شما بگویند که چقدر غرق یادگیری زبان شده اید. البته مراقب باشید که این عادت درذهن شما باقی نماند.

چون تفکیک کلمات برای شما در آینده سخت خواهد شد. بعد از یادگیری چند کلمه جدید بهترین کار این است که جمله سازی را تمرین کنید، در این صورت شما می توانید درک کنید که کلمه در چه وضعیتی به کار می رود و اگر حتی مدتی طولانی از آن استفاده نکرده باشید در ذهنتان باقی خواهد ماند.

یادیار ها نیز تکنیک های جذابی هستند که امروزه توسط استادان و آموزش دهندگان در اینترنت از آن ها استفاده شده و حتی برای کسانی که پشت کنکور هستند و می خواهند لغت جدید بیاموزند نیز واقعا کاربردی خواهد بود.

به هر حال نباید از یاد برد که استفاده از کلمات در جملات و همین طور خواندن کتاب هایی که مرتبط با موضوع یادگیری شما در حوزه خاصی از زبان هستند نیز ایده های دیگر برای رشد سطح زبان می باشند.

مقالات و آموزش‌ها

زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبانهای شناخته شده در جهان به عنوان زبان بین المللی و مشترک ملل می باشد از این رو افراد…

افعال حال ساده انگلیسی (Simple Present Tense) همانطور که می‌دانید فعل در زبان انگلیسی واژه‌ای است که یا نشان‌دهنده حالت و چگونگی وقوع عمل می‌باشد…

فعل در زبان انگلیسی واژه‌ای است که یا نشان‌دهنده حالت و چگونگی وقوع عمل می‌باشد که به آنها افعال حالت یا State Verbs گفته می‌شود و یا عملی…